středa 21. července 2010

Budeme mít kočku

Své ženě jsem už hodně dávno slíbil domácí zvířátko. Nedávno jsem se rozhodl jednat a navrhl započetí výběru mazlíčka. Žena se ihned s radostí ujmula vymýšlení - copak bychom si pořídili?

Pejska jsme zavrhli, neboť odcházíme z bytu brzy ráno a přicházíme pozdě odpoledne. Pejsek by tak trpěl doma sám. Navíc jsem trochu líný a nechtělo by se mi jej několikrát denně venčit. Hlodavci byli pro změnu zamítnuti mou ženou. Vše, co má ocásek a vypadá jako myš je nepřítel :-)

Když v tom náhoda chtěla, že se můj pracovní kolega zmínil o jeho malých koťatech a že pro jedno ještě nemají páníčka. Pak už šlo všechno rychle. Rozhodli jsme se pro kotě, a začali studovat jak se o něj starat, co potřebuje, a co potřebujeme my aby nezdemolovalo byt.

Po mnoha prostudovaných materiálech jsme dospěli k následujícímu seznamu nezbytností:
 • Toaleta pro kočku. Zvolili jsme krytou, aby nerozhazovala stelivo. Tato toaleta navíc obsahuje prostor pro uschování lopatky, aby nemusela být uložena někde mimo toaletu.
 • Lopatka, která je součástí dodávky toalety výše. Něčím je prostě potřeba hovínka vyhazovat z toalety.
 • 10ks pachových filtrů do toalety by mělo postačit na rok.
 • Stelivo, kterým se naplní toaleta a které vytváří hrudky po kontaktu s tekutinou.
 • Škrábadlo, aby nám nedemolovala boty, sedačku, nebo nábytek.
 • Miska na žrádlo a vodu. Vybrali jsme dvojmisku.
 • Kartáč na česání, aby tygrovi nepadalo mnoho chlupů.
 • Granule ke krmení. Vůbec jsme nevěděli jaké vybrat. Dali jsme tedy na častější výskyt značky Acana v diskusích.
 • Taška na přenášení kočky k veterináři, nebo když pojedeme na delší výlet.
 • Na závěr ještě dečka. Ta se líbila ženě a tipuji, že se bude ženě líbit víc než kočce :-)
Spočteno a podtrženo, bude to celkem stát cca 2 650,- Kč i s poštovným a dobírkou. Kočičku dostaneme až za 3 týdny, takže všechny věci snad stihnou dorazit včas.

Ještě jsem zapomněl, dali jsme jí jméno Jessie.

6 komentářů:

 1. jakto, že se kočička nejmenuje třeba iCat ? :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Nejprve se nám zamlouvalo jméno iPet, ale připomínalo nám to Pet lahev, tak jsme raději zvolili něco méně Applovského :-)

  OdpovědětVymazat
 3. To je dobrý. Já taky už nějaký čas o něčem chlupatém uvažoval a právě z těch důvodů co píšeš bylo psisko zamítnuto (a to mi kámoška vnucovala naprosto nádherný belgický ovčáky - ale měj je v bytě .-/) Ale kočka mi pořád zní jako použitelná varianta...

  Btw, docela se těším na tvé zážitky časem ;) Jak se ti bude líbit, až na tebe bude v noci kočka trénovat přesnost při doskoku na obličej ze skříně, až bude se bude nudit, seznamovat se s kytkama, schovávat se do lednice a tak ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Držet ovčáka v bytě je snad i trestné, ne? :-)

  Své zkušenosti pak určitě sepíšu. S mickou si beztak zažijeme spoustu legrace. Slyšel jsem od sousedky, ze kočky prý rády vlezou i do pračky... Tak uvidím, s trochou smůly by z ní mohla být i bílá perská kočka :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Kdy se můžu stavit na pečenou kočku?

  OdpovědětVymazat
 6. Pečená nebude. Ale živou si ji můžeš pohladit ;-)

  OdpovědětVymazat