neděle 1. srpna 2010

Jessie má nový domov

Den první

Uvědomili jsme si, že na Jessin záchod máme málo steliva. Vydali jsme se proto do obchodu Zvěrokruh v Kauflandu Karolína. Koupili jsme skoro nejlevnější stelivo (10kg za 65,- Kč) a doufali, že "to bude fungovat".

Je čtvrt na šest a kolega nám Jessie přivezl. Malinké klubíčko, kňučí, píská a stýská se jí po předchozí rodině. Přesto zvládla večeři z nové misky a to nejdůležitější - použila záchod. Po každém jídle jsme ji odnesli na záchod a zabralo to.

Zakoupené stelivo se projevilo jako výborné. Je velmi hrubé, takže se z něj nepráší a výborně hrudkuje. Čištění toalety je díky tomu snadné a rychlé.

K mému překvapení jsme měli i klidnou noc. Jessie po chvilce stýskání utichla a dovolila nám vyspat se až do osmé hodiny ranní :-)

Den druhý
Už si na nás zvykla. Z počátku byla plachá a spousta neznámých zvuků ji vždy vylekala. Druhý den je však již otrkaná a začíná prozkoumávat okolí. Je tady spousta zajímavých věcí. Nohy od stolu jsou výborným soupeřem, stejně jako nohy lidské. Dlouhé vlasy od Pavly jsou ještě větším požitkem (i když asi jen pro Jessie) - dá se za ně skvěle tahat a kousat :-)

Když si přivoním ke svým papučím, mám pocit že zemřu. Jessie má však jiný vkus - z nějakého důvodu jí bačkory voní a leze do nich. Rozmlouvat jí to nebudu.

Nafotil jsem také pár snímečků.

Závěrem
Moc bych chtěl poděkovat Jirkovi Šebestovi za výbornou přípravu kočičky a za věnovanou smetanu a dobré kočičí taštičky. Umí je hezky baštit a chodit na záchod díky jeho dobré přípravě. Díky Jirko.

Žádné komentáře:

Okomentovat